remigiusz mróz

Czy Mróz to faktycznie tak fenomenalny autor?

Remigiusz Mróz to jeden z poczytniejszych współczesnych polskich autorów. Można nawet powiedzieć, że jest on jednym z najpłodniejszych polskich pisarzy. Co chwilę bowiem na rynku czytelniczym pojawia się jakaś jego nowa powieść. Mogłoby się wydawać, że w takiej sytuacji jego książki nie trzymają jakiegoś poziomu, skoro co kilka miesięcy wydaje on nową pozycję literacką. Nic bardziej mylnego! Jego powieści to zawsze dobre, ciekawe i wciągające lektury, które czytelnik niemal pochłania. Miałam okazję przeczytać kilkanaście jego książek i mogę z pełną odpowiedzialnością stwierdzić, że naprawdę warto po jego literaturę sięgać. 

Każdy znajdzie coś dla siebie 

Na pewno każdy ma swoją ulubioną książkę Mroza albo i nawet całą serię, po którą sięga z przyjemnością, do której lubi wracać i na którą zawsze wyczekuje jak na szpilkach. Dla mnie takim wyborem jest zawsze cykl kryminalny, w którym głównym bohaterem jest Wiktor Forst. Cała seria składa się z siedmiu części, w których nasz główny bohater – niecieszący się zbyt dobrą opinią komisarz policji – ma za zadanie rozwiązać kolejną kryminalną zagadkę. Miałam okazję przeczytać wszystkie te siedem książek i powiem szczerze, że dawno nie spędziłam tak przyjemnego czasu na lekturze. Ciekawym zabiegiem jest fakt, że akcja każdej z powieści toczy się na Podhalu, w Zakopanem, Tatrach i okolicach. Jest to dla mnie szczególnie ważne, gdyż kocham góry. W każdej z części tego cyklu Forst będzie musiał zmierzyć się z kolejną niełatwą do rozwiązania sprawą kryminalną. Czy sobie z tym poradzi? Czy uda mu się rozwikłać te zagadki? Nie chcę zdradzać szczegółów, dlatego zachęcam do lektury. 

Idealnie skrojony kryminał to domena Mroza 

Dawno nie miałam w swoich rękach tak wciągających kryminałów, które już od pierwszych stron tak mocno trzymałyby czytelnika w napięciu. Fabuła jest tutaj zawsze bardzo skomplikowana, dlatego warto uważnie czytać, aby nie przegapić jakiegoś ważnego śladu, który pomoże rozwikłać kryminalną tajemnicę. Na duży plus zasługuje wierność, z jaką została oddana specyfika Podhala, jej mieszkańców czy po prostu tego, jak wyglądają konkretne szlaki w Tatrach. Warto  czytać Mroza. 

You may also like...