remigiusz mróz

Jak Remigiusz Mróz został pisarzem?

Remigiusz Mróz urodził się w Opolu w 1987 roku, a dokładnie 15 stycznia. Z zawodu jest prawnikiem, z pasji pisarzem. Prawnicze doświadczenie często przebija się w jego twórczości. Najbardziej znane z książek Mroza są serie, których ma kilka na swoim koncie m.in. o prawniczce Joannie Chyłce, która niejednokrotnie stawia prawniczy świat do góry nogami wygrywając sprawy skazane na porażkę przez innych.

Jaką szkołę skończył Remigiusz mróz autor kryminałów?

Remigiusz Mróz uczęszczał do I Liceum Ogólnokształcącego w miejscu urodzenia, czyli Opolu. Następnie przeprowadził się Warszawy. Rozpoczął studia w Akademii Leona Koźmińskiego. Kierunkiem jego studiów było prawo. Jako student odznaczał się rzetelnością i dokładnością. Podchodził do nauki na poważnie i sumiennie wykonywał swoje obowiązki. Dało to efekt w postaci wyróżnienia na koniec nauki. Remigiusz Mróz został doktorem nauk prawnych w roku 2015. Został także laureatem konkursu zorganizowanego przez Krajową Izbę Gospodarczą pt.: “Polska Cyfrowa 2020+”

Jak pasja do pisania przerodziła się w karierę pisarską?

Remigiusz Mróz zaczął pisać w 2013 roku. Gdy jego książki zaczęły odnosić sukcesy na dobre postawił na karierę pisarską. Ma na swoim koncie wiele tytułów, które są znane czytelnikom nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Książki Mroza to głównie kryminały. Pojawiają się także wątki science fiction oraz trochę historii. Niejednokrotnie pisze o tematach, które trudno ubrać w słowa. Do jego najbardziej znanych książek należy kilka serii. Po pierwsze cykl o prawniczce Joannie Chyłce, który ma już kilkanaście części, a w każdej z nich kobieta próbuje rozwiązać sprawy, na które inni nawet nie patrzą. Pisarz jest także autorem trylogii “Parabellum”, czy książek z gatunku science fiction tj.: “Echo z otchłani” oraz “Chór zaginionych głosów”. 

Pseudonim artystyczny

Remigiusz Mróz zrobił kiedyś eksperyment i wydał książki pod pseudonimem Ove Løgmansbø. Tytuły tych powieści to “Prom”, “Enklawa” i “Połów”. Książki Mroza cieszą się dużą popularnością, w związku z czym niektóre doczekały się ekranizacji. 

 

You may also like...